Andělská vernisáž otevřela Okna do Ráje
Jen málokterá výstava výtvarných děl se může pochlubit tak povedenou vernisáží. Lektor Muzea umění…
foto: Karel Kašák
27. 05. 2026 - 16:54
Uničov se na konci května promění v centrum dětského sborového zpěvu v České republice. Ve dnech 29.a 30. května se zde uskuteční 35. celostátní přehlídka školních dětských pěveckých sborů PRIMACHORI, která patří k nejvýznamnějším událostem v oblasti amatérského sborového zpěvu.
Tato přehlídka je prezentací celoroční práce pedagogů, sbormistrů a tisíců dětí z Česka. V letošním roce se do nich zapojilo 112 sborů a více než 3 000 mladých zpěváků.
Atmosféru celé akce bude dotvářet prostředí Uničova. Historický bývalý kostel Povýšení sv. Kříže u minoritů, dnes Koncertní síň Uničov, poskytne akusticky jedinečný prostor pro vystoupení 12 nejlepších sborů z celé republiky, kteří byli vybráni z krajských postupových přehlídek.
Program nabídne dva hlavní koncertní bloky: v pátek 29. května se uskuteční koncert se šesti sbory, v sobotu 30. května naváže druhý koncert téže s šesti sbory. Diváci se mohou těšit také na společné vystoupení sborů na Masarykově náměstí v sobotu ve 14.45. Hudební doprovod zajistí Uničovská Přespolanka.
Závěrem bude slavnostní koncert v sobotu v 16.00 v Koncertní síni, během něhož budou předána zvláštní ocenění nejúspěšnějším sborům. Celá akce tak nabídne nejen špičkové hudební výkony, ale i inspirativní setkání mladých talentů z celé České republiky.
Celostátní přehlídka PRIMACHORI se koná z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury a za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a města Uničov.
Jen málokterá výstava výtvarných děl se může pochlubit tak povedenou vernisáží. Lektor Muzea umění…
Při příležitosti 120. výročí povýšení předměstské obce Nová Ulice na město pořádá nejlepší průvodce…
ABBA, Roxette, Nightwish. Olomouc dnes čeká slavnostní hudební finále Svátků města. Ty vyvrcholí v…
V posledních týdnech ovládla kina nehynoucí světová legenda. Generace, která Michaela Jacksona…
Jak vařili na válečné stezce staří Římané či Keltové, co dostávali k obědu vojáci za první i druhé…
Přijďte do Galerie Šantovka pokřtít novou dětskou knihu z prostředí Olomouce a užít si při tom…