Zde může být vaše reklama.

VŮLE VERSUS NEMOC Kulturista Patrik Šerý přes zdravotní potíže uspěl na šampionátu

Kulturista Patrik Šerý přes zdravotní potíže uspěl na šampionátu

foto: archiv

17. 06. 2023 - 23:41

Český reprezentant v kulturistice Patrik Šerý řešil zdravotní problémy. Blížil se termín světové soutěže na Maltě a reprezentant místo přípravy bojoval s příznaky angíny. Přesto byl odhodlán do šampionátu zasáhnout a vybojovat pro české barvy další úspěch.

Kulturistu Šerého čekala Světová soutěž IFBB DIAMOND 2023 na Maltě. Jeho zdravotní stav se přitom natolik zhoršil, že musel vyhledat lékařskou pomoc na pohotovosti ve Fakultní nemocnici Olomouc. Na krčním oddělení se o sportovce postaral lékař Kryštof Vitoul, který předepsal léčbu tak, aby byla co nejúčinnější a přitom co nejméně zatížila sportovcův organismus.

Příprava před důležitou soutěží sice musela jít stranou, ale jak sám Patrik Šerý říká, přes problémy je potřeba se přenést a pokračovat dál. "Antibiotika jsem nebral řadu let. Proto by léčba měla nabrat na vysokých obrátkách, abych mohl reprezentovat v plné síle," doufal Patrik Šerý. "Snad se opět podaří pro Českou republiku dosáhnout na co nejlepší umístění." Jak kulturista a reprezentant dodal: "Buďme silní a věřme, pak nás cesta dovede k zaslouženému cíli".

Na šampionát na Maltu se nakonec zkušený kulturista z Hané skutečně vydal a přes všechny zdraviotní potíže uspěl - ve své kategorii Klasická kulturistika Masters získal bronzovou medaili! 

Další články