Hokejisté HC Olomouc ze Sparty bez bodového zisku
Poslední utkání před olympijskou pauzou hráli hokejisté HC Olomouc v Praze proti Spartě. Nastoupili…
foto: Petr Pelíšek
09. 02. 2022 - 14:10
Přípravný zápas druholigových fotbalistů 1. SK Prostějov s třetiligovým béčkem SK Sigma Olomouc skončil těsnou výhrou domácích. Hosté po hodině hry vedli o dvě branky, ale v poslední desetiminutovce se Prostějovským povedlo stav otočit.
Béčko Sigmy vedlo od 28. minuty, ve které se individuálně prosadil Fiala. Hosté byli v Prostějově lepší, měli více šancí. A na začátku druhé půlky proměnili druhou z nich. Fiala vybojoval míč, vyslal vpřed Slaměnu, jehož přihrávku pod sebe využil Galus. Po hodině hry se začali domácí vracet do zápasu. V 63. minutě brankář Trefil zneškodnil penaltu Kopřivy, o minutu později už ho z pokutového kopu překonal Urbanec. Sigma měla dál více šancí, ale góly už dával jen Prostějov, byť částečně. Deset minut před koncem si dal vlastní gól David. A v 88. minutě se Vichta hezkou střelou trefil na konečných tři dva.
„Hráli jsme proti pohyblivému, kvalitnímu a fotbalovému soupeři. Výsledek vůbec neodpovídá tomu, co jsme na hřišti viděli, ale jsem rádi, že jsme proti takovému soupeři hráli. Hosté hráli velmi dobře,“ řekl trenér Prostějova Daniel Šmejkal.
„Po herní stránce to bylo dobré, hráli jsme proti druholigovému soupeři a vytvořili si více šancí, než domácí. Měli jsme spoustu situací, které jsme ještě nedohráli. Je to stále příprava, ale kluci se přesto prezentovali velice dobrým výkonem,“ řekl trenér SK Sigma B Augustin Chromý.
1.SK Prostějov – SK Sigma Olomouc B 3:2 (0:1)
Branky: 64. (pen.) Urbanec, 80. vlastní David, 88. Vichta - 28. Fiala, 53. M. Galus. Rozhodčí: Křepský. ŽK: Omale. Diváci: 100.
Prostějov: Mikeš – Urbanec, Bala , Bialek, Stříž - Honig, Omale,Kopřiva, Kříž, Koudelka – Bartolomeu. Střídali. Vichta, Skopal, Zapletal. Trenér Daniel Šmejkal.
SK Sigma B: Trefil – Slavíček, David, Bednár, Sláma – Hadaš (58. Grečmal), Langer (80. Hausknecht), Vymětalík, Slaměna (79. Kašpárek), M. Galus (58. Fabiánek) – Fiala (68. Piňa Mujica). Trenér Augustin Chromý.
Poslední utkání před olympijskou pauzou hráli hokejisté HC Olomouc v Praze proti Spartě. Nastoupili…
Z tříbodového zisku se opět mohli radovat hokejisté HC Olomouc. Podařilo se jim vyhrát přestřelku…
V posledním utkání na soustředění ve Španělsku remizovali fotbalisté SK Sigma Olomouc s korejskýý…
Úspěšně vstoupili do nadstavbové skupině A2 basketbalisté BK Olomoucko. Na domácí palubovce…
Hokejisté HC Olomouc zaznamenali ve čtyřiačtyřicátém dějství nejvyšší soutěže čtvrtou porážku v…
Fotbalisté SK Sigma Olomouc pokračují ve španělském soustřední. Dnes odehráli v Marbelle druhé ze…