Hokejisté HC Olomouc ze Sparty bez bodového zisku
Poslední utkání před olympijskou pauzou hráli hokejisté HC Olomouc v Praze proti Spartě. Nastoupili…
foto: cslh.cz
20. 03. 2020 - 20:00
České hokejové hry, plánované na přelom dubna a května, byly vzhledem k zásahu vyšší moci přesunuty na 27. – 30. srpna 2020. Ze stejných důvodů neuskuteční ani utkání Euro Hockey Challenge, které byly původně plánované na letošní duben. Uvedl to hokejový svaz.
Vzhledem k zásahu vyšší moci – pandemii koronaviru, opatřením přijatým na národní i mezinárodní úrovni a s tím souvisejícímu předčasnému ukončení sezóny ve většině zemí – se na tom dohodli účastníci turnaje, federace České republiky, Finska, Ruska a Švédska. Srpnovým turnajem, který se uskuteční s největší pravděpodobností opět v Brně, jak bylo plánováno, bude v náhradním termínu dohrán ročník 2019/20 a a česká reprezentace bude na turnaji usilovat o prvenství v celé Euro Hockey Tour. Následující České hokejové hry, které proběhnou v řádném termínu v dubnu až květnu 2021, budou součástí ročníku 2020/21.
„S kolegy v dalších zemích jsme se shodli na tom, že rozhodnutí již nebylo možné odkládat. Jednoznačnou prioritou je ochrana zdraví a uvedený krok je nepříjemným, ale logickým a nevyhnutelným vyústěním situace, která v důsledku pandemie nastala,“ uvedl prezident Českého hokeje Tomáš Král. „V každém případě chci ocenit přístup všech federací, protože jednota mezinárodního hokeje není tváří v tvář problémům, kterým čelíme, rozhodně prázdným slovem.“
Na jaře 2020 se ze stejných důvodů neuskuteční ani utkání Euro Hockey Challenge včetně dvojzápasů Česká republika – Rakousko v Linci a Znojmě, Německo – Česká republika v Norimberku a Heilbronnu a Česká republika – Slovensko v Hradci Králové. I v tomto případě se na tom domluvily federace, které jsou signatáři smlouvy o Euro Hockey Challenge. „Je velmi pravděpodobné, že my i další země sehrajeme všechny zápasy ve stejném formátu a podle stejného rozlosování na jaře 2021, jak již některé země navrhly,“ prohlásil generální sekretář Českého hokeje a koordinátor projektu Euro Hockey Challenge Martin Urban.
Poslední utkání před olympijskou pauzou hráli hokejisté HC Olomouc v Praze proti Spartě. Nastoupili…
Z tříbodového zisku se opět mohli radovat hokejisté HC Olomouc. Podařilo se jim vyhrát přestřelku…
V posledním utkání na soustředění ve Španělsku remizovali fotbalisté SK Sigma Olomouc s korejskýý…
Úspěšně vstoupili do nadstavbové skupině A2 basketbalisté BK Olomoucko. Na domácí palubovce…
Hokejisté HC Olomouc zaznamenali ve čtyřiačtyřicátém dějství nejvyšší soutěže čtvrtou porážku v…
Fotbalisté SK Sigma Olomouc pokračují ve španělském soustřední. Dnes odehráli v Marbelle druhé ze…