Fotbalisté SK Sigma Olomouc končí mimo TOP 6
Fotbalistům SK Sigma Olomouc se nepodařilo překvapit a postoupit do první šestky tabulky Chance…
foto: archiv redakce
28. 08. 2023 - 07:12
Žákyně SK Sigma Olomouc hrály poslední srpnový víkend Baňka Cup 2023. Turnaj pořádala Dívčí akademie Baníku Ostrava. Šlo o mezinárodní podnik, startovala zde také družstva z Polska nebo Slovenska. Celkovým vítězem se stal Prešov, Sigma skončila na osmé příčce.
V úvodním zápase ve skupině Sigma prohrála s prvním týmem Baníku 0:4, ve druhém po výrazně zlepšeném výkonu s Plzní rovně nula čtyři. Třetí zápas s polským ROW Rybnik prohrály Hanačky 0:1 gólem z poslední minuty po rohovém kopu. Ve čtvrtém utkání Sigma zvítězila nad výběrem OFS Blansko 2:1.
V další fázi Sigmačky porazily Baník Ostrava B, což je posunulo do utkání o 7. místo V tom prohrály s FC Zlín 1:3 a obsadily tak konečné osmé místo.
Ocenění si odnesla sedmiletá Rozarie Michaliková, která získala cenu pro talent turnaje. Moderátorem turnaje byla cyklistická osobnost, reprezentant, Uničovský odchovanec a komentátor mnoha sportovních cyklistických událostí, Tonda Ištván, nyní člen týmu FC Baník Ostrava.
„Na turnaj holky dojely ve složení mladších žákyň a přípravky. Postupně se fotbalově sehrávaly, až prezentace našich holek byla velmi pohledná i překvapivá vzhledem k tomu, že se některé viděly na hřišti poprvé. Celý turnaj panovala mezi holkami skvělá atmosféra, a bojovaly jedná za druhou. Výkon je skvělým ukazatelem k lepším zítřkům,“ řekla trenérka Veronika Holcová k turnaji řekla:
SK Sigma: Pekná Tereza, Minarova Aneta, Šalamounová Alena, Klenhartova Pavla, Vychodilová Barbora, Zemanová Eliška, Zemanová Barbora, Pazderová Magdalena, Skácelová Anežka, Michalíková Rozalie, Kalvodová Nela, Jurokova Nikola. Trenér Veronika Holcová.
Fotbalistům SK Sigma Olomouc se nepodařilo překvapit a postoupit do první šestky tabulky Chance…
V sobotu končí třicetikolová základní část Chance ligy. Sigmu čeká v dohrávaném 27. kole obhájce…
Bylo to trápení, ale tři body jsou doma. Takové bylo utkání SK Sigma Olomouc versus 1. FC Slovácko.…
Papírově poslední, tedy 30. kolo, má tento víkend na programu fotbalová Chance Liga. Ale reálně jde…
Vedení SK Sigma Olomouc se rozhodlo odvolat od A-týmu trenéra Tomáše Janotku. Dočasně tým povede…
Předposlední venkovní utkání základní části Chance Ligy fotbalisté SK Sigma Olomouc nezvládli. V…