Basketbalisté BK Olomouc porazili Slavii Praha
Úspěšně vstoupili do nadstavbové skupině A2 basketbalisté BK Olomoucko. Na domácí palubovce…
foto: Petr Pelíšek
23. 01. 2024 - 13:56
Hodně atraktivní zápas čeká basketbalisty BK REDSTONE Olomoucko, kteří v Alpe Adria Cupu přivítají ve středu 24. ledna od 18 hodin chorvatský KK Dubrava. Oba týmy mají šanci postoupit finálového turnaje, vítěz vzájemného měření, bude kousíček od účasti ve Final4.
„Čeká nás další kvalitní soupeř, který není ve hře o postup náhodou. Chorvatsko je basketbalová země a sestava Dubravy to potvrzuje. Ale my už jsme v Alpe Adria Cupu odehráli dobré zápasy, na které chceme navázat a zůstat ve hře o postup,“ řekl trenér BK REDSTONE Andy Hipsher.
Tabulku skupiny B vede s přehledem rumunský Temešvár, druhá je s jednobodovým náskokem před Olomoucí Dubrava, Hanáci mají ale zápas k dobru. Šanci zahrát i o vítěznou trofej má stále i Kolín a Vídeň. Soupeře na druhém a pátém místě dělí jen dva body.
„Těch variant je stále hodně. Po tomto kole bude situace mnohem čitelnější. Nechceme o ničem spekulovat a soustředíme se na vlastní výkon. Je to jednoduché. Když vyhrajeme, budeme mít vše ve svých rukách. Věříme, že nás fanoušci přijdou podpořit,“ uvedl při pohledu na tabulku prezident klubu a sportovní manažer Michal Pekárek.
Vzhledem k výsledku prvního vzájemného zápasu se dá očekávat vyrovnaný souboj. V Chorvatsku hráči BK REDSTONE vyhráli 91:88, protože trojkový pokus domácího Karahodžiče v poslední vteřině skončila na obroučce.
Úspěšně vstoupili do nadstavbové skupině A2 basketbalisté BK Olomoucko. Na domácí palubovce…
Extrémně vyrovnané utkání nabídl duel basketbalistů BK Olomoucko s Pardubicemi v posledním kole…
Do předposledního kola základní části Maxa NBL nastoupili basketbalisté BK Olomoucko proti Brnu…
Povedený vstup do nového roku mají za sebou basketbalisté BK Olomoucko. Ve 20. kole Maxa NBL…
Sérii pěti zápasů bez vítězství ukončili basketbalisté BK Olomoucko v domácím zápase proti pražské…
Ani ve druhém vzájemném utkání v sezoně nedokázali basketbalisté BK Olomoucko zdolat USK Praha. Na…