Řidič v Olomouci se prokázal falešnými doklady
Policisté v Olomouci odhalili řidiče, který se při silniční kontrole prokázal falešnými doklady.…
foto: ilustrační foto Pixabay.com
26. 12. 2025 - 18:27
V neděli Hanácký Večerník informoval o vraždě ženy v rodinném domě na Šternbersku. V následujících dnech policie upřesnil a informaci tak, že vraždu ženy spáchala její sotva zletilá dcera s partnerem. Chtěla zabít i otce. Oba pachatelé jsou už zadržení a obvinění.
Olomoučtí kriminalisté obvinili osmnáctiletou dívku ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda dílem dokonaným a dílem ve stadiu pokusu. Obvinili také jejího o 11 let staršího přítele ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda dílem dokonaným a dílem ve stadiu pokusu ve formě organizátorství.
Motivem vrahů bylo získat majetkový prospěch. "Obviněná v noci na neděli 21. prosince přišla do domu svých rodičů v Bohuňovicích na Šternbersku s úmyslem je usmrtit. Nejprve vystřelila na matku a pak začala střílet i na otce. Ten se však aktivně bránil a nakonec se mu podařilo dceru zpacifikovat. Poté ihned přivolal policii," uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová.
Matka zranění i přes veškerou snahu záchranářů podlehla. Zraněný otec byl převezen na ošetření do Fakultní nemocnice Olomouc.
Dívku policisté na místě zadrželi a tentýž den v podvečer zadrželi také jejího přítele. V pondělí 22. prosince jim bylo sděleno obvinění a na státní zastupitelství byl podán návrh na vzetí obviněných do vazby. Za výše uvedený čin lze dle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody na 15 až 20 let nebo výjimečný trest.
Policisté v Olomouci odhalili řidiče, který se při silniční kontrole prokázal falešnými doklady.…
Dva náročné, ale úspěšné zásahy zaznamenali včera záchranáři z Horské služby v Jeseníkách. Během…
Policisté se během několika dnů zabývali hned třemi případy řidičů, kteří usedli za volant pod…
Vysokou rychlostí ujížděl policejním hlídkám řidič osobního vozu BMW, kterého se policisté pokusili…
Olomoučtí krajští kriminalisté objasnili první letošní vraždu. Hned první den roku museli…
Jen pár dní po smrtelném zranění na přejezdu u Olomouce se v souvislosti s železničním provozem…