Zde může být vaše reklama.

Olomoucká charita se chystá na tříkrálové koledování

Olomoucká charita se chystá na tříkrálové koledování

foto: Archiv Charity Olomouc

09. 12. 2021 - 17:00

V olomoucké charitě v těchto dnech probíhá tradiční pečetění tříkrálových pokladniček a chystá se největší sbírka v České republice. Letos v lednu sice koledníci do ulic nevyrazili, na leden 2022 chtějí být ale v případě, že to situace dovolí, připravení. Vzhledem k nejistotě se ale i letos charita obrací na veřejnost s prosbou o pomoc s umístěním tříkrálových kasiček v Olomouci a okolí.

Příprava na koledu bude probíhat až do půlky prosince. „Připravujeme se na fyzickou podobu koledy, ale nedokážeme zatím odhadnout, zda vůbec bude možné koledovatProto se obracíme na veřejnost a prosíme o možnost umístění kasiček na veřejných místech, jako jsou prodejny, firmy, instituce, ale třeba i pošty, lékárny a jiné provozovnyPrakticky jde o to, že když nemohou koledníci přijít za dárci, mohou přijít dárci za kasičkou,“ sdělila Veronika Velčovská, koordinátorka Tříkrálové sbírky pro město Olomouc.

Loni pomohly kasičky na veřejných místech

V letošním roce se do Tříkrálové sbírky zapojilo celkem 20 prodejen v centru Olomouce, kasičky se objevily také ve čtyřech firmách. „Umístění kasiček bylo pro nás v loňském roce zásadní vzhledem k tomu, že nemohla proběhnout tradiční forma koledy. Podařilo se nám tak objevit novou formu spolupráce s dalšími partnery. Velmi si vážíme pomoci a ochoty k zapojení, všem lidem dobré vůle ze srdce děkujeme,“ uvedla Veronika Velčovská. Předpokládaný počet chystaných tříkrálových kasiček je 300 kusů pro Olomouc a okolí. Uložení pokladniček na veřejně dostupných místech včetně fyzické koledy, o níž bude rozhodnuto až na základě aktuální epidemické situace, proběhne od 1. do 16. ledna 2022.

Pro Tříkrálovou sbírku 2022 je připravena rovněž online koleda na www.trikralovasbirka.cz, která poběží od 1. ledna až do 30. dubna 2022. Přispět se dá do 31. ledna 2022 také přímo na účet. Číslo účtu pro tříkrálové dary je 66008822/0800. Pokud netrváte na připsání daru ke konkrétní oblasti, lze dar zaslat obecně Charitě Olomouc s následujícím VS 777970109.

V minulém roce dárci v olomouckém děkanátu věnovali na pomoc potřebným celkem 1 373 158 Kč, z toho 1 003 225 Kč právě ve stacionárních, tzv. neputovních kasičkách a 369 933 Kč prostřednictvím online koledy. Výtěžek z koledy půjde na rozvoj domácí hospicové péče na Olomoucku a na vytvoření zázemí sociálních služeb věnujícím se lidem s duševním onemocněním.

Další články