Zde může být vaše reklama.

Vánoční trhy budou dnes naposledy, do 18 hodin

Vánoční trhy budou dnes naposledy, do 18 hodin

foto: Vánoční trhy Olomouc

26. 11. 2021 - 08:28

Dnes v osmnáct hodin se uzavřou brány olomouckých Vánočních trhů. A to vzhledem k rozhodnutí vlády Andreje Babiše, která včera rozhodla o zpřísnění protikoronavirových opatření. 

"Snažili jsme se letos udělat Vánoční trhy v Olomouci modernější a kouzelnější. Věnovali jsme přípravám dlouhé měsíce, přáli jsme si, aby se kouzlo Vánoc letos do Olomouce po minulém roce vrátilo. Aby v očích dětí svítily hvězdičky, když se rozsvítí vánoční stromeček. Aby jste si i vy sami, po období stresu, odpočinuli a byli obklopeni úžasnou atmosférou olomouckých vánočních trhů," stojí v prohlášení pořadatelé Vánočních trhů na facebooku.

Pořadatelé dále uvádějí, že věří tomu, že splnili všechna opatření a mrzí je, že to přesto nestačí.

"Mrzí nás to i vůči našim prodejcům, kteří věřili, že letos se to obejde bez problémů," píší dále pořadatelé.

Vzhledem k tomu, že včera byla poslední možnost užít si Vánoční trhy v Olomouci pořádně naposledy, byla obě náměstí, Horní i Dolní, plná lidí. A to stejné platilo pro prostor tržnice, kde je mimo jiné i ruské kolo.

"Museli jsme vyrazit, dát si punč, koupit si něco pěkného na památku," prozradila paní Alena, která na trhy dorazila i s manželem. Opodál stojící skupinka studentů pak naříkala, že se každý rok těší, až za nimi přijedou na trhy rodiče a letos to opět nebude možné.

 

Další články